megaco
15 اسفند 1401 - 12:27

خراسان شمالی به‌عنوان استان جایگزین سفر اعلام شد

بجنورد- مدیرکل میراث‌فرهنگی خراسان شمالی گفت: خراسان شمالی توسط مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی به عنوان مکمل و جایگزین سفر استان‌های هم‌جوار اعلام شد.

علی مستوفیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: خراسان شمالی قابلیت این را دارد که مکمل سفر استان‌های هم‌جوار باشد و مسافران و زائران می‌توانند از ظرفیت اقامت، پذیرایی، حضور و بازدید از اماکن تاریخی، موزه‌ها و جذبه‌های طبیعی این استان در ایام نوروز بهره‌مند شوند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی افزود: اقداماتی از قبیل تولید محتوای معرفی جاذبه‌های گردشگری استان در یک سال گذشته، پیشنهاد توسعه گردشگری در شمال شرق، شرکت در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در ۲ سال اخیر و حمایت‌های استاندار خراسان شمالی و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی از این صنعت موجب معرفی شایسته و مناسب استان شده است.

وی ادامه داد: قرارگیری استان خراسان شمالی برای اولین‌بار به‌عنوان استان مکمل و جایگزین سفر برای اقامت و حضور مسافران و زائران استان‌های هم‌جوار، نویدبخش روزهای خوب برای توسعه صنعت گردشگری بوده و رونق اقتصادی و اشتغال را به همراه خواهد داشت.

مستوفیان گفت: این استان با توجه به ظرفیت‌های مناسب گردشگری، تاریخی و فرهنگی می‌تواند با برنامه‌ریزی دقیق و هم‌افزایی دستگاه‌های ذی‌ربط در توسعه صنعت گردشگری و رفع موانع سرمایه‌گذاری جهت حضور سرمایه‌گذاران در آینده نزدیک شاهد رونق این صنعت در استان باشیم.

مستوفیان خاطرنشان کرد: خراسان شمالی با برگزاری جلسات ستاد خدمات سفر و انجام بازدیدهای نظارتی از اماکن خدمات‌رسان و اقدامات صورت‌گرفته توسط همه دستگاه‌ها، آمادگی کامل و لازم برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران و زائران و ایجاد نشاط اجتماعی و سفری خاطره‌انگیز برای هم‌وطنان در ایام نوروز ۱۴۰۲ را دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1076349